پژوهشگران شرکت Check Point، بد‌افزار جدیدی را با نام “ایجنت اسمیت” (Agent Smith) را شناسایی کردند که بیش از ۲۵ میلیون از دستگاه‌های اندرویدی را با تزریق کد مخرب خود آلوده کرده است.

به اعتقاد محققان شرکت  Check Point این بد‌افزار از طریق یک شرکت اینترنتی چینی که به توسعه دهندگان برنامه اندروید کمک می‌کند تا برنامه‌های خود را در بازار‌های خارجی منتشر کنند، نشات گرفته است. Agent Smith به کمک یک برنامه کاربردی شخص ثالث به نام ۹Apps که در آسیا از محبوبیت قابل توجهی برخوردار است، توزیع می‌شود.

بد‌افزار برنامه‌های کاربردی را هک کرده و آنها را وادار می‌کند تبلیغات بیشتری نشان دهند و سپس با دریافت اعتبار تبلیغات نمایش داده شده، سود حاصل از پخش آنها را دریافت می‌کند.

Agent Smith بیشتر از همه دستگاه‌های کاربران پاکستانی، هندی و بنگلادشی را آلوده کرده است. با این وجود،‌ حدود ۳۰۳،۰۰۰ عدد از کاربران آمریکایی و ۱۳۷،۰۰۰ مورد از دستگاه‌های کاربران بریتانیایی نیز تحت تاثیر این بد‌افزار قرار گرفته‌اند. برخی از برنامه‌های کاربردی آلوده به این بد‌افزار عبارتند از واتس اَپ، اوپرا، بخش کننده ویدئو MX، فلیپکارت و سوئیفت کی.

 

تبلیغات

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *
شما می توانید از این استفاده کنید HTML برچسب ها و ویژگی ها: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>